Slēpošanas abc

SlēpotājsJūsu ģimene vēlas doties slēpošanas atvaļinājumā, bet Jūs nekad neesat slēpojuši savā dzīvē? Neuztraucies! Jūs varat izmantot šīs slēpošanas brīvdienas un iemācīties slēpot, kamēr Jūs esat tur. Daudzi cilvēki iemācās slēpot slēpošanas brauciena laikā, un nav labākas vietas, kur to darīt, nekā labā slēpošanas kūrortā. Jūs varat traukties lejā pa nogāzi pirms spēsiet attapties.

Iemācīties, kā slēpot nav tik grūti, kā Jūs varētu domāt. Slēpošanas skola parasti atrodas tieši kūrorta teritorijā un nodarbības parasti nav pārāk dārgas. Jūs parasti varat pierakstīties vai nu grupai vai privātstundām. Uzziniet par slēpošanas norādījumiem Jūsu konkrētajā kūrortā, pirms dodaties brīvdienās un veiciet rezervāciju, ja nepieciešams. Jūs varat sākt slēpot, tiklīdz sākas Jūsu brīvdienas.

Slēpošanas nodarbības parasti sākas ar iepazīšanos ar aprīkojumu. Jūs ievērosiet, ka Jūsu slēpju zābaki liks Jums nedaudz noliekties uz priekšu. Tas ir pilnīgi normāli. Slēpju zābaki to dara, jo slēpojot lejā pa kalnu Jums būs nedaudz jāsasveras uz priekšu. Pirmo reizi, kad Jūs staigāsiet slēpošanas zābakos, jūs varētu būt nedaudz nestabili. Mēģiniet nedaudz ietupties ceļgalos un viss būs kārtībā.

Savā pirmajā slēpošanas nodarbības stundā, Jūs uzzināsiet dažas pamata slēpošanas kustības, piemēram, kā apstāties uz slēpēm, un tas tiek darīts, virzot slēpes uz āru un prom no ķermeņa. Kamēr Jūs slēpojat, Jūs vadāt savas kustības saliecot ceļgalus un liecoties uz vienu vai otru pusi. Tas uz kuru pusi Jūs liecaties, nosaka, uz kuru pusi Jūs slēposiet. Šķiet pārsteidzoši, bet Jums būs iespēja izdarīt šīs lietas stundas laikā, pat ja Jūs nekad nebūsiet slēpojuši agrāk.

Labākais ir tas, ka Jūs varat sākt slēpot pēc šo divu vienkāršo manevru iemācīšanās. Tiklīdz Jūs zināt, kā apstāties un vadīt savas kustības uz slēpēm, Jūs esat gatavi sēsties uz pacēlāja un doties lejā pa nogāzi. Izmantojiet bremzēšanu, lai kontrolētu savu ātrumu, un lēnām sāciet. Kad Jūs jūtaties ērti, pievelciet slēpes tuvāk un Jūs pārvietosieties nedaudz ātrāk. Turpiniet izmantot bremzēšanu, lai palēninātu ātrumu, kad Jums tas ir nepieciešams.

Ja Jūs slēpojat pirmo reizi, Jums jāturas uz iesācēju takām un nogāzēm Lielākā daļa kūrortu atzīmē šīs takas ar zaļu emblēmu. Starpposma takas ir zilā krāsā. Kad Jūs pavadāt apmēram dienu zaļajā takā, izmēģiniet zilo taku. Melnās takas ir paredzētas profesionāliem slēpotāji, un tikai eksperti tās izmantos. Nedodieties uz melnajām takām, līdz neesat pavadījuši vairākas dienas uz slēpēm. Melnās takas var būt ļoti bīstamas, ja Jums nav pieredzes tajās slēpot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *