Ko paskatīt Līgatnē

Līgatne ir viena no skaistākajām un ar apskates objektiem bagātākajām Latvijas pilsētām. Šeit ir gan dabas brīnumi, kuri var likt aizrauties elpai gan cilvēku radīti objekti, kuri ir patiesi satriecoši un vēsta par Latvijas vēsturi un attīstību.

Līgatnes lācis

Runājot par dabas ainavām un apskates objektiem, Līgatnē to ir gana daudz, lai nebūtu garlaicīgi. Plaši pazīstamas ir dabas takas. Tā kā Līgatne atrodas Gaujas Nacionālajā parkā, tad šeit ir iespējams izstaigāties pa dabas takām, saelpoties svaigu meža gaisu pa ceļam arī apskatot, gan putnus, gan dzīvniekus. Pa šīm dabas takām ir iespējams arī doties izbraucienos ar velosipēdiem un izjādēs ar zirgiem.

Kas tāds, ko nevar apskatīt nekur Baltijā, ir pārceltuve pār Gauju. Šī pārceltuve kalpo gan kā tūrisma objekts gan kā veids kā šķērsot Gauju.

Lieliska pietura Līgatnes apskatē ir arī pasaku māja. Šeit varat satikties ar iemīļotajiem pasaku varoņiem un pat ar tiem komunicēt. Tūristiem šī vieta varētu šķist īpaši pievilcīga, jo ne visas mūsu pasakas ir zināmas citviet pasaulē.

Arī slepenais padomju bunkurs ir apskates vērts. Šis  bunkurs tikai nesen ir zaudējis slepenības zīmogu un ir pieejams apskatei. Šeit varam sajust padomju laika noskaņas, izjust kā varētu nākties dzīvot kodoluzbrukuma gadījumā, vai kā to plānoja padomju laikos.

Vienkoču parks ir lieliska vieta kur apskatīt koka mākslas darbus un ne tikai mākslu, arī ikdienā lietojamas lietas, kas ir darinātas no koka. Šeit tiek popularizēts zaļais dzīvesveids un šeit varam smelties idejas arī savas dzīves vienkāršošanai un attīrīšanai, vai vienkārši apskatīt ko skaistu.

Kokamatniecības muzejā varam uzzināt visu par koka amatniecības attīstību no akmens laikmeta līdz pat mūsdienām. Šeit varam apskatīt gan darba instrumentus, gan radītos produktus. Varam redzēt, kā mūsu senči rīkojās ar šiem instrumentiem, un salīdzināt to ar mūsdienām. Šis muzejs atrodas vienkoču parkā, tāpēc varam apskatīt uzreiz vairākus objektus vienas pastaigas laikā.

Protams, šī pilsēta atrodas Gaujas krastā tāpēc varam apskatīt daudzās alas un klintsbluķus. Pat vienkārši apskatot Gaujas gleznainās ainavas varam likt elpai aizrauties. Dodoties laivu izbraucienā pa Gauju, varam gūt iespaidus, kuri tik drīz neaizmirsīsies.

Kā redzat, Līgatnē ir daudz ko apskatīt. Ja pietrūkst naudas ekskursijai uz Līgatni, tad ātrie kredīti vai labāk pirmais kredīts bez maksas var būt risinājums līdz algai, lai baudītu Līgatnes piedāvātos labumus. Visu minēt nemaz nav iespējams, jo šajā pilsētā un tās apkārtnē ir ļoti daudz ievērības cienīga. Ir gan muižas, gan baznīcas, muzeji un dabas objekti. Arī pati papīrfabrika un tās vecās ēkas var būt ļoti interesants apskates objekts. Viens no svarīgākajiem faktoriem ir tas, ka šeit ir daudz ko apskatīt kā tūristiem no tālām zemēm tā arī pašmāju ceļotājiem un interesantiem. Nebūt nav jādodas tālu pasaulē, lai redzētu ko aizraujošu un interesantu.

One thought on “Ko paskatīt Līgatnē

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *